ده راه ساده برای کم کردن فاصله بین همسران

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; text-align:right; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

1) به او بگویید که دوستش دارید :

هرکسی دوست دارد تایید شود و بداند که اطرافیان او را دوست دارند .بهترینراه برای تایید همسرتان – که برایش بسیار مهم است –این است که خیلی سادههر روز به او بگویید دوستش دارید . گاهی دستانش را بفشارید و این جمله رازمانی که شما را بدرقه می کند ، بگویید .

همیشهبه خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست . در این مواقع خواسته همسرتاناین است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می‌داند . بدانیدکه هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

2)  درک کردن و بخشش داشتن :

روزهاییهست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد و یا کمتر به شما رسیدگی کند . همیشهبه خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست . در این مواقع خواسته همسرتاناین است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می‌داند . بدانیدکه هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

3) گفتگو کنید :

نگذاریدکار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید. درباره بچه‌ها ،کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید.چرا که گفتگو نکردن اولین جرقه‌هاییک رابطه سرد است.

4) وقتی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید :

اینزمان به دست شما محقق می‌شود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید یعنیتمام طرح‌ها و برنامه‌های آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید . فقط خالیکردن برنامه روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمانبرنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترین‌های زندگی تان عشقو احترام قائلید.

5) بیشتر بگویید بله به جای نه:

عادتبه منفی نگری و مخالفت شما را از عزیزانتان دور می کند . سعی کنید دربرابربعضی خواسته‌ها نه نگویید .با گفتن همین کلمه ساده «بله» همسرتان را متعجبو خوشحال کنید.البته زیاده روی نکنید.

6) خوب گوش دهید:

همسرتانرا با این مهارت میتوانید عاشق تر کنید . همسر شما فقط گوش‌های شما رابرای شنیدن نمیخواهد بلکه باید با قلبتان به او گوش دهید و او را بفهمید .

7) دلبستگی و مهربانی:

چقدردر طول روز به همسرتان می گویید لطفا یا متشکرم  . متاسفانه بعضی از زوجینفراموش می کنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دستمی دهند .

8)  بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید:

یکیاز مهم ترین دعواهای زناشویی بر سر همین مساله جزئی است.خرده کاری‌هایخانه و بچه‌ها تنها مسائل همسرتان نیستند چه خوب است کمی غرور و سبقهخانودگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشته باشید . شاید اوائل سخت باشد اما خود کم کم معجزه اندک کمک به همسر را خواهید دید .

9) اوغات فراغت و برنامه ریزی:

اگرهمسر شما شاغل است ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست خود به اومرخصی دهید . این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچه‌ها ، شما ؛ خانه؛ و .. نباشد . بگذارید در این اوغات فراغت به خود و خواسته‌های شخصی اشبرسد .

10) به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید:

بساریاز مردان مراقب سلامتی خود نیستند و این برای همسرانشان مشکل بوجودمی‌آورد و این افراد به سلامتی طرف مقبل هم اهمیت نمی دهند ولی به خاطرداشته باشید همسرتان نمی تواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او عشق شما وهمسر شماست نه مادرتان و از طرفی خود نیاز به توجه دارد ؛ پس به سلامتیخود و او اهمیت دهید .

منبع : جهان نیوز

 

/ 0 نظر / 24 بازدید